Kütahya Çizelgesi İletişim
       
Tatil Güneşi
Karadeniz Turları için mail listemize kayıt olun kampanya, indirim ve gelişmelerden anında haberdar olun.
E-Mail:
Ad ve Soyadınız:
Cep Telefonu:
Şehir
 
 
 
Ayşe Sucu (Yorum)
 
  icon Sumela Manastırı
  icon  Ayder Kaplıcası
  icon Uzungöl
  icon Ayasofya Müzesi
  icon Batum
 
Klasik Doğu Karadeniz Turu
 
Butik Doğu Karadeniz - Batum Turu
 
Zenofon Tours Channel On Youtube
2012 Butik Tur Fotoğraf Albümleri [facebook]
25-30 HAZİRAN 2012
02-07 TEMMUZ 2012
09-14 TEMMUZ 2012
16-21 TEMMUZ 2012
20-25 AĞUSTOS 2012
Facebook
Online Uçak Bileti
Yorumlarınız     YORUM EKLE

Leave this empty:

   
   
   
Adı ve Soyadı
Katıldığınız Tur
Tur Tarihi 
YORUM 
Yorumlarınız
 
 

Deniz
GÜN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

1-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında esimle birlikte katilliğimiz Butik Doğu Karadeniz turu ömrümüzde yaşadığımız en güzel tatil deneyimiydi.


Daha havaalanına ilk indiğimizde bizi güler yüzüyle karşılayan rehberimiz Taner beyi ve sakin ama usta kaptanımız Kurtuluş beyi gördüğümüzde çok güzel günlerin bizleri beklediğini anladık. 6 gün boyunca gezilebilecek en güzel yerleri gezip, yenebilecek en güzel yemekleri yedik, Karadeniz’in en güzel otellerinde kaldık, hiç bir yerde en ufak bir problem yasamadık. Taner Bey gittiğimiz her yer hakkında bizi sıkmadan sohbet eder gibi pek çok bilgi aktardı. Diğer tur grupları apar topar koşarcasına gezerken, Taner bey sakin sakin ve her gidilen yerin sonunda şurada bir çay içer rahatlarız seklinde yaklaşımıyla gerçek anlamda gezmenin tadını yasamamızı sağladı.


Bir sürü para bayılıp sabahtan aksama kadar kumsalda yatıp aksamında yemek sırasına girilen deniz tatiline en azından 1 kez ara verip bu tura katılınmasını herkese tavsiye ederim.

Tura birlikte katıldığımız ve ayrılırken boğazımıza bişeyler düğümlenmesine, gözlerimizin nemlenmesine neden olan tur arkadaşlarımıza, ve Taner beyin eşi ve çocuklarına çok teşekkür ederiz. Umarım bu tur daha uzun yıllar devam eder ve sevdiklerimiz de bu güzelliklerden faydalanabilir. Not: Hamsiköy’de sütlaç yemek için diğer turlar gibi yol üzerindeki piyasa yerler yerine daracık yollardan geçip sisler içindeki köyün tarihi sütlaç salonuna ulaşmak ve inanılmaz güzel sütlacı tatmak paha biçilmezdi:)

Dilek
KARACIĞAN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

En son ne zaman anne-babanızla bir seyahate gittiniz? Nerede yatacağınızı, nerede yiyeceğinizi, nereleri göreceğinizi bilmeden, ama onların sizin için en iyisini düşüneceğinden emin olmanın huzuru ile gezdiniz?

Eskilerden kalma bir bayram çocuğu hissini hatırladık biz ZENOFON Tur ile Doğu Karadeniz gezisinde. Küçük bir grup ile uzun sıralarda işkence çekmeksizin, otel lobilerinde anahtar sırası beklemeksizin harika bir tur yaptık.

Doğu Karadeniz Butik Tur’a, sevgili rehberimiz Taner Bey’e, dünya güzeli Şennur (Aynur) hanıma, gülümsemesini bir an bile yüzünden eksik etmeyen, gittikçe ağırlaşan bavullarımızı her molada sabırla yükleyip indiren minibüs kaptanımız Kurtuluş Bey’e sonsuz teşekkürler. Sizler en az Karadeniz’in buğulu tepeleri kadar muhteşemsiniz. Gönlünüz yaylaların bin bir yeşili kadar zengin. Bilin ki Ayder’in öğleden sonra yağmurları gibi damlalar bıraktınız gözlerimizde ayrılırken.

ZENOFON Doğu Karadeniz Butik Tur’a ve turumuza ayrı bir güzellik katan ve unutulmaz kılan sevgili Tur arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler. 

Duygu
TEZ

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Düzenlemis oldugunuz butik Karadeniz turuna ailece katıldık. Mükemmel organizasyon, oteller,yemekler ve bütün ayrintilar düsünülmüs bir tur.6 gün gezmemize rağmen yorgunluktan eser yok ve gayet memnun olarak evimize döndük. Başta Taner Bey ve ailesi olmak üzere tüm ekibe tesekkürler. Sevgili tur arkadaslarimiz da pozitif enerjileri sayesinde buna katkida bulundular. Karadenize gitmek ama yorulmadan sorunsuz tatil yapmak isteyen herkese tavsiye ederiz.

Cansu
KAPLAN

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Merhabalar;

23-26 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlemiş olduğunuz turunuza annem ile birlikte katildik. İlk olarak belirtmek isterim ki Geçirdiğim En Güzel Tatildi. Uçaktan iner inmez tüm Güleryüzleri ve sıcaklıkları ile bizi karşılayan rehberimiz ÖZGE GÜDÜ DEMIRBULAT ve operasyon sorumlusu HAKAN DEMIRBULAT''a öncelikle teşekkürü bir borç bilirim. Özge hanim eğitimli, kültürlü, diksiyonu düzgün, müşteri memnuniyeti odaklı isini profesyonelce yapan rehberimizdi. Hakan bey araca oldukça hakim çok dikkatli, Karadeniz’in tüm yollarına hakimdi.

Ayder’i, Uzungöl’ü, Hamsiköy’ü, Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü, Akçaabat, Trabzon Kalesi, Kanuni Evi, Boztepe’si, Ortahisar Mahallesi, Zigana Tüneli, Fırtına Vadisi, Gelintülü Şelalesi, Solaklı Vadisi, Haldizen Vadisi, Altındere Milli Parkı, Rize Bezi Fabrikası, Çay Fabrikaları, Sera Gölü, Muhlamasi,  Hamsiköy Sütlacı ve sayamadığım birçok yer ve meşhur yiyecekleri ile HERSEY MÜKEMMELDİ. HA USAKLAR grubundan ben ve annem gösterilen güleryüz, sevecenlik, içtenlik ve SABIR :)) için ÇOOOOOO...K TESEKÜRLER ediyoruz... Başka turlarınızda görüşmek dileğiyle...

M.Emin
TURGUT

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Sayın Taner Demirbulut,

İşim gereği çok seyahat ederim, bir çok ülkeyi gezdim kendi ülkemi gezmek için vaktim olamadı ancak 31.8-03.09.2011 arası Karadeniz Bölgesini ZENOFON TOURS ile gezmiş oldum. Usta Otel’de kaldık. İşletme personeli acemi ancak, bütün olumsuzlukları muhteşem rehberiniz Ali Ayvazoğlu unutturdu. Aslında Karadeniz Bölgesi her haliyle turizmde yeni olduğunu anlayabiliyorum ancak şirketiniz (Ali bey) yüksek standartta hizmet verdi. Biran için Zürich’te ki bir rehberden daha profesyonelce hizmet verdi. Nezdinizde Ali Bey'e sizlere teşekkürler. Ve şunu söyleyebilirim şirketler profesyonel insanlarla kaimdir.

Seda
MANAYN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Tur'a katılmadan önce tüm yorumları okumuştum ve bu yorumlara göre Zenofon'u tercih etmiştim. Beni yanıltmadıkları için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu maili Karadeniz'e gitmek isteyenlere bir fikir verebilmesi amacıyla yazıyorum. Firmanın merkezinin ve rehberlerin Karadeniz'den olması konuya ve bölgeye hâkimiyet için fark yarattığını düşünüyorum. Şimdiye kadar rezervasyon’dan tur'un bitimine kadar karşılaştığım en profesyonel turdu. Tur programında yazılı tüm detaylar harfiyen hatta fazlasıyla gerçekleştirildi. Karadeniz'e gitmek isteyenlerin mutlaka bu tarz butik bir tur tercih etmelerini tavsiye ederim. Çünkü coğrafi şartlar nedeniyle otobüs ‘ün gidemediği birçok yeri görme imkanını bulabiliyorsunuz. Çok kalabalık olmadığı için de diğer insanlara bağlı olarak zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Bahsetmeden geçemeyeceğim iki değerli kişiye de (Ali bey ve Hakan bey) bize bu güzel turu yaşattıkları/eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum. Tur rehberimiz Ali Bey’in bilgisi ve konuya hâkimiyeti yalnız bizim turumuzda olanları değil farklı tura katılıp onu dinleme şansı elde edenlerin bile dikkatini çekti. Keşke biz de bu turla gelseydik diyenler olduğunu söyleyebilirim. Tur boyunca bizimle olan Hakan Bey ise efendiliği ve nezaketi ile Karadeniz'in "Hırçın" dalgalarını bize unutturdu. Aklımda kalan bir ezgiyle herkesi, Dünya’nın bu en güzel köşelerinden biri olan Karadeniz'i görmeye davet ediyorum. Sen çıkmazsan yaylaya, Dağlar çiçek açar mı? Dağların çiçek açması dileğiyle, Seda Manay

Oktay ÇANKAYA

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Bir tur ancak bu kadar güzel organize edilebilir. Koşturmaca yok! Telaş yok! Rehberimiz Özge, şirin, sevimli mi sevimli. Şoförümüz Hakan saygılı, samimi mi samimi, Zenofon çalışanları dost canlısı, cana yakın. Herkes el birliği ile tura katılanları mutlu etmeye adamış sanki kendini. Her yerde özel olduğunuzu hissettiriyorlar. Karadeniz’in görülmesi gereken başlıca yerlerini görüyorsunuz bu gezide. Ama bana bu yetmez ben yaylalarda görmeliyim, geceyi geçirmeliyim diyorsanız (ki biz öyle düşünüyoruz) butik turuda deneyin. Zenofon ekibine başarılarının devamını diliyorum, sevgiyle kalın...

Fadime KAHRAMAN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Öncelikle güler yüzlü, bölgeyi iyi bilen ve alaninda donanimli olan tur rehberimiz Özge hanima, Hakan beye ve Zenofon''a çok tesekkür ediyorum hersey çok güzeldi ellerinize saglik. Karadenizin güzellikleri, insanlarinin sicakligi anlatilmaz yasanirmis hakikaten. Bence gidin ne kadar güzel bir ülkede yasiyoruz görün. Bizim grubumuzun adi Hamsi Gücü idi burdan tüm Hamsi Güçlerine selammmmmmm !!!!


Fırat SELLİ

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Dünyayı görmüş bir adam olmakla birlikte, gördügüm hiçbir Avrupa ülkesinden bu derece etkilenmemiştim. Çok profesyonel ve bilgili rehberimiz Ali Ayvazoğlu, birbirlerine kisa zamanda alisip kaynaşan 12 kişilik bir grup ile dolu dolu ve etkileyici bir üç gece-dört günlük tur yaşadim. Yedim, içtim, gezdim, dinlendim ve huzur depoladım. Etkileyici bitki örtüsüne sahip bu bölgeye gitmemek, hakikaten büyük kayıp olurmuş. Neyse ki bunu çok geç olmadan aradan çikartabildim. Bu tur bana gösterdi ki, ülkemin güzellikleri hiçbir yerle kiyaslanamayacak kadar zengin. Keşke insanlarımız da bunun kıymetini bilebilseler. Herkese tavsiye ederim ve bizi ağırlayıp gezdiren tüm tur çalışanlarına tesekkür ederim.

Emine AYDOĞDU

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Öncelikle bütün tereddüt ve çabalarımıza son verip içimiz rahat bir şekilde tura katılmamızı sağlayan Hakan Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Bence bu tur anlatılmaz yaşanır. Onun için çok fazla yorum yapmayacağım. Ali Hocam en büyük teşekkür size, süpersiniz!

Serkan & Pınar
ASLANTAŞ

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Yıllardır yapmayı düşündüğümüz Karadeniz turunu, unutulmaz anılarla gerçekleştirmemizi sağlayan Zenofon Tur'a çok teşekkür ederiz. Karadeniz'in el değmemiş doğal hayatı, yaylaların tertemiz havası, hiç durmayacakmış gibi akan dereleri ve yemyeşil dağları ile rüya gibi bir 6 gün geçirdik. Dar bir patikadan ormanın içine doğru yaptığımız 2 saatlik doğa yürüyüşü müthiş bir deneyimdi. Hele ki yolun sonundaki Göksu Şelalesi görülmeye değer bir hazine. Tur sırasında konakladığımız oteller, yemekler ve hizmet anlayışı mükemmeldi. Rehberimiz Ali Bey ve kaptanımız Hakan Bey ise ayrı bir teşekkürü hak ediyorlar. Tur, onların ilgi ve samimiyetleri sayesinde çok daha keyifli geçti. Tüm acaba? ları unutup bir an önce sizin de bu deneyimi yasamanızı tavsiye ederiz.

Turan KAPTAN

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Trabzon''a gittiğimizde rehberimiz Taner Bey tarafından güler yüzle karşılandık. Onun ilk andaki sıcaklığı bize turun güzel geçeceğini müjdeledi. Bizi alıp otelimize götürdü ve ayni gün dinlendikten sonra şehir turuyla gezimiz başladı.15 kişilik bir grubumuz vardı. Sera Gölü''ne gittik Akçaabat köftesi yedik.Göle herkes hayran kaldı .Müzelere de gittikten sonra ilk günümüz bitti. Sonra Sümela Manastırı ,Zigana ve Hamsiköy''e gittik.Orda sütlaç yedik. İnsanları çok sıcaktı.3.günümüzde Ayder Yaylası ve Fırtına’yı gördük. Çok güzel yerlerdi. Bol bol resim çekindik. Halk ta çok samimi davrandı. Karadeniz insaninin sıcaklığını ve misafirperverliğini tam anlamıyla yansıttılar. Rehberden şoförümüze hepsi çok iyiydi. Ayrıca yemekleri de müthişti. Kuymak ve mıhlamaya hayran kaldık. En son da Uzungöl''ü ziyaret ettik.Göl manzarası resimlerdekinden daha da güzeldi..Anlatılamayacak kadar etkileyiciydi.Sonuç olarak ailecek çok hoşumuza giden,memnun kaldığımız bir tatil oldu.Tatil demek yalnızca deniz,kum,güneş demek değil bunun en iyi kanıtı da Karadeniz turu bence.Herkese tavsiye ederiz...

Hacer KOCAMAN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Kişiler arası etkileşimin en önemli aşamalarında biri kulaktan kulağa pazarlama ve tavsiyelerdir. Hizmet sektöründe çalışıyorsak ve sürdürülebilirliliği sağlamak istiyorsak en önemli silahımız; iyi bir hizmet, samimiyet, güven duygusu, müşteri değeri ve deneyimleridir.

Zenofon Tours “Butik Doğu Karadeniz Turunu” tercih etmemdeki en etkili araçlarından biri web sayfasının yeterliliği karşılayacak donanımda olması ve sayfanın yorumlar kısmında ki kişilerin samimi ve içten memnuniyetlerinin açık bir şekilde ifade edilmesidir :))

Hizmet sağlayan personele duyduğum güven, personelin yardımseverliği ve donanımını göz ardı etmeksizin, kulaktan kulağa iletişim sürecini başlatarak, kişisel sadakatin işletme sadakatine dönüşmesine katkı sağlayacak profesyonelliğe sahip sevgili Ali Bey ve Hakan Bey’ e de teşekkür ederim.

Zenofon Ailesinin müşterileriyle kurulacak ilişkideki sürdürülebilir duygusal bağlantıyı kurabilme becerisine sahip olduğunu düşünüyorum. Müşteri sadakati yönetiminde başarılı olan bir işletme aynı bir mıknatısın metalleri çektiği gibi müşterilerini kendisine çekecektir.

Kararsız olup da araştırma içerisinde olan tüm ilgililere, Zenofon Tours’u tercih etmeleri konusunda bu duygu ve düşüncelerimin sizlere yardımcı olmasını dilerim.

Ayrıca Zenofon Ailesine ise kendileri yenileyerek başarılarının devamını diliyorum.

Berrin UYGUN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Ben bir Karadenizli olarak bu turun çok iyi geçeceğinden adım gibi emindim. Bizde “yamuk” olmaz :))) Tur beklentimin çok çok üzerinde geçti. İlk defa böyle bir organizasyonu sıfır hatayla yapmış olmanın verdiği mutlulukta çabası:)) Ben İstanbul’da yaşayan, yoğun bir çalışma temposuna sahip biri olarak zihnimdeki yorgunluğu ve stresi atıp, dingin ve huzurlu biri olarak dönüyorum.

Rehberimiz Ali’ye çok teşekkür ediyorum. Mesleki bilgisi ve donanımını bir kenara koyuyor ve Karadeniz insanına özgü yardımseverlik, doğruluk ve dürüstlüğü için kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Sevgili Hakan’a da ayrıca çok teşekkürler ediyorum. Hakan çok tatlısın:)))

Bunun dışında kendileri ile tanışmadığımız ama sıcaklıklarını buradan hissettiğimiz ve bu turu mutfak arkasında organize eden sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum.

Karadeniz ne kadar güzelmiş. İnsanları, doğası, dağlarda açan çiçekleri, inekleri, yemekleri, huzuru, sükuneti ne kadar güzelmiş.

Sizler ne kadar güzelmişsiniz

Tüm kalbimle, tüm sevgimle, tüm saygımla umarım tekrar görüşürüz.

Naciye KARADAĞ

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Uçaktan iner inmez sizi Zenofon Tour tabelası yazan iki kişi güler yüzle karşılıyor. İlk günkü kendilerine olan güvenlerini, güler yüzlülüklerini, saygılarını, mütevaziliklerini bölgeyi çok iyi bilmenin verdiği tur sonuna kadar sürdürmeleri dikkatimizi çekiyor.

Butik Doğu Karadeniz Turu’nu sonunda gerçekleştirebilmenin mutluluğu içerisinde tabiatın verdiği huzur, dinlenmişlik duygusu ile ve tabii ki bu duyguları bizlere yaşatan tur rehberimiz Ali Ayvazoğlu’na ve tur kaptanımız Hakan Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu bölgemizi tanımamıza aracılık eden ve bu hizmeti her şekli iler gereği gibi yerine getiren Zenofon Tours’a teşekkürler.

Ali Bey oldukça kültürlü, diksiyonu düzgün, eğitimli, müşteri odaklı, insanlara memnuniyet duygusunu en üst seviyeye taşımaya çalışan bir rehberimiz ve bunu başarıyor. Hakan kaptanımız, yolları iyi bilen, araca hakimiyeti oldukça iyi olan, bizlere her zaman yardımcı, dost insan canlısı biri. Onun sayesinde çok fotoğraf çektik, çok oyunlar (horonlar) oynadık. Bizlere eşlik etmesinden, sahip çıkmasından biz Karadeniz’de bir dost kazandık ve buna şirketiniz vesile oldu. Ekipteki arkadaşlıktan oldukça memnun kaldım. Ben kendi adıma çok mutlu oldum. Sizleri arkadaşlarımıza ve dostlarımıza tanıtmaktan onur duyarım. Başka turlarda Zenofon ailesi ile tekrar görüşmek üzere…

Ural İBİKOĞLU

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

19-24.Temmuz.2010 BUTIK KARADENIZ TURU Katılımcılarıyız. Rehberimiz Ali AYVAZOGLU, kaptan şoförümüz Hakan DEMIRBULUT önceliklere onlara ve tabi tüm ZENOFON Mensuplarına bir teşekkür borçluyuz diye düşünüyorum. TESEKKÜRLER ZENOFON..... Sanırım KARADENIZ, işte böylesi bilinçli Karadenizliler tarafından anlatılınca, gezdirilince, bilgilendirilince çok çok daha güzel oluyor. Bana göre Karadeniz böylesi yazılar, böylesi internet sayfaları ile anlatılamaz. Karadeniz yaşanırsa anlaşılır. Yaylasının havası, suyu, çayı, muhlaması, balı, tereyağı, vb. tatmadan, havasını solumadan, suyunu içmeden anlatılamaz. Özetle, KARADENIZ ANLATILMAZ, YASANIR. Hele ZENOFON'la olursa tadına doyum olmaz. Son bir defa daha yazalım... TESEKKÜRLER ZENOFON...

Önemli Not: Bizim grubun internet paylaşım adresi http://zenofon.fugamedya.com bir ziyaret edin lütfen. .

Soner CORUK

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Eşim ve kızım ile birlikte katıldığımız bu tur tek kelime ile mükemmeldi. Yörenin doğal güzellikleri, organizasyonun kusursuzluğu, Hakan Beyin(haçan)sıcaklığı ve Ali Beyin detaylı yorumları ile birleşince ortaya gerçekten butik bir tur çıktı. Ayrıca turda Salih Bey ve Gül Hanım gibi iki iyi dost kazandık. Teşekkürler...

Seval ÜNAL

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Karadeniz, gerçekten yeşilin ve mavinin, sıcak ile soğuğun aynı anda görülebildiği ülkemizin ender ve cennet köşelerinden bir yer...

4 veya 5 sene önce yine turla Karadeniz’i görmeme rağmen tekrar özlemini çektiğim bu yerlere en güzel şekilde ulaşmamızı sağlayan Zenofon Tur'a teşekkür ederim. Bizi karşıladığı günden başlayarak gülümsemesini hiç eksik etmeyen Rehberimiz Taner Bey''e (ayrıca güzel kızına) ,kravatıyla isinin ciddiyetini, fıkralarıyla Karadenizlinin esprili insanını bize hatırlatan Kaptan Pilotumuz İsmail Bey''e kısaca Zenofon Tur ailesine sonsuz teşekkürler...(5''i bir yerde ekibinden Seval)

Tekmine TOSYA

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Arkadaşımızın Giresun’a tayini çıkması üzerine uzun zamandır planlandığımız doğu Karadeniz turunu Zenofon Tur sayesinde gerçekleştirme fırsatını yakaladık. Doğu Karadeniz mavi ve yeşili ile büyüleyiciydi. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş organizasyon, güler yüzlü rehberimiz Taner Bey, fıkraları ile bize Doğu Karadeniz’de olduğumuzu her an hissettirmeyi başaran espritüel şoförümüz İsmail bey, 4 gün boyunca tadı damağımızda kalan leziz yöresel yemekler, doğa ile iç içe yaptığımız eğlenceli yürüyüş, adrenalinimizi zirveye çıkartan rafting ve bunca güzelliği 3 gece 4 güne sığdırmayı başardığı için ZENOFON TUR’a sonsuz teşekkürler:)) Zenofon Tur ile Doğu Karadeniz turunu herkese tavsiye ediyoruz. Tekmile Tosya (5''i bir yerde)

Filiz YAPAR-
Hakan / Deniz ALGAÇ

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

Uzun süredir Karadeniz Turuna katılmak istiyorduk tesadüf eseri Zenofon’un reklamını internette gezinirken gördük resimlere baktık, yorumları okuduk ve tura katılmaya karar verdik.(Çok doğru bir karar vermişiz) Havaalanında tur sahibi ve rehberimiz olan Taner Bey ve Kaptanımız İsmail Bey tarafından samimi ve güler yüzle karşılandık ve bu güler yüz, saygılı davranış ve hizmet tur boyunca devam etti.3 gece 4 gün çok mutlu olduğumuz ve huzur bulduğumuz bir geziydi. Zenofon ailesi tarafından Karadeniz'in görülmesi gereken en güzel yerlerini dolu dolu 4 güne sığdırdık. Tura katılacakların mutlaka Fırtına Vadisinde hocamız Hıdır Bey eşliğinde Rafting yapmalarını öneririz. Karadeniz’i görmek isteyenlerin yapmaları gereken tek şey kendilerini hiç düşünmeden Zenofon Tura emanet edip tatilin keyfini çıkarmalarıdır. Tekrar yeni bir gezide ayni ekiple buluşmak dileğiyle Zenofon ailesine çok teşekkür ederiz.

Gülseren KOLLİK

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Karadeniz Turuna 14 Haziran 2010 tarihinde katıldım. İnanılmaz keyifli ve mutlu zamanlar geçirdim. Karadeniz'de doğa çok cömertçe sunuyor size nimetlerini; yeşilin her tonunu görebiliyorsunuz ağaçlarında, gürül gürül çağlayan dereleri, cıvıldaşan kuşları, renk renk çiçekleriyle işte hayat bu dedirtiyor insana. Bazen yakıcı bir güneş size yazı yaşatırken, ılık bir yağmurla baharı hissediyorsunuz iliklerinizde, bazende dağlarındaki karıyla kış mevsimini yaşıyorsunuz. Yani büyülü bir yer burası, uyanmayi istemediğiniz bir rüya gibi... Nitekim uyanmak durumundasınız:(şimdi ayrılma zamanı geldi çattı. Buradan cebimde bir sürü güzel anı, hafizamda bir yığın fotoğraf karesi, yüreğimde Karadeniz insanının sıcaklığını ve sevecenliğini götürüyorum giderken. Çok mutlu olduğum ve huzur bulduğum bir geziydi.

Tabii bu memnuniyette Zenofon ailesinin de büyük bir payı var. Her şey çok güzel planlanmıştı ve gönül rahatlığı içinde bitirdik gezimizi. Tarihi ve doğal mekanlarda yaptığımız bu gezide bilgisiyle bize önayak olan ve fıkralarıyla bizi şenlendiren rehberimiz Ali Bey, çok iyi araba kullanan ve her türlü yardımımıza kosan kaptanımız Hakan Bey ve kısa sürede samimiyet ve içtenliklerine inandığım tur arkadaşlarımla (Fatoş Ablam, Ahmet Abi, sevgili Azer-Aydın ve Ümit-Ertan çifti, kahkahasını hiç unutmayacağım Serhat Abi ve sempatik eşi Huris Abla, güzelliğimiz Nazlımız, biricik Ardamız ve canim arkadaşım Aysun)çok eğlenceli zaman geçirdik. Zenofon ailesine tekrar teşekkürler. Bu geziyi düşünenler varsa şiddetle tavsiye eder, kaçırmamanızı öneririm. iyi eğlenceler:))

Elif BOLUR

"Klasik" Doğu Karadeniz Turu

İşin stresinden ve insanların kalabalığından bir an önce kendimi bir yerlere atıp kafa dinlemek istiyordum ve tesadüf eseri Zenofon’un reklamını internette gezinirken gördüm resimlere baktım, yorumları okudum iste bu dedim bana tek iyi gelecek şey bu ve butik olması da ilgimi çekti. Hiç düşünmeden rezervasyon yaptırdım. Ve bi r arkadaşımı da kandırıp iki bayan düştük Karadeniz yollarına. Simdi diyorum ki iyiki Zenofon ile bu turu yaptım neden mi? Tur rehberlerimiz Nurhan Hanım ve Hakan Bey tam bir insan ve doğa asığı ve bu aşkı size de yansıtıyor. Şiddetle gitmenizi ve o cenneti andıran bir tablonun içindeymiş misali yasadığım duyguları yasamanızı ve bir an önce görmenizi tavsiye ediyorum. Ve ben hala özlüyorum tekrarını da en kısa zamanda daha fazla kalarak yapacağım çünkü Uzungöl ve yaylalarda kalamamak bi eksiklik oldu 3-5 gün yetmiyormuş :( ama tek tesellim yinede görebilmek orayı. Ben çok teşekkür ederim Zenofon sahipleri Taner Bey ve tüm çalışanlarına, bize bu güzel turda eşlik ettikleri ve eğlendirdikleri için.

Fatma Nurdan TÜRKKAN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Kütahyalı, aşağı yukarı 40 yıllık bir arkadaş grubuyuz. Her yıl bu mevsimde bir seyahat planımız olur. Bu yılda nereye gidelim diye düşünüyordukki TV de Nuray Yılmaz'ın Doğu Karadeniz programını seyrettim. Ve internetten araştırdım. Sizin sitenize girdim, beğendim. Arkadaşlarıma bahsettim. Herkese cazip geldi ve turunuza katılmaya karar verdik. Kaydımızı yaptık ve neyle karşılaşacağımızı bilmedenyola çıktık. Havaalanında gayet sıcak ve samimi karşılandık. Bize ayrılan araç çok güzeldi. Program umduğumuzdan çok güzel çıktı. Rehberimiz ve kaptanımız mükemmeldi. Kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim. Gözümüz kapalı herkese tavsiye edebiliriz. Tener Bey ve Hakan Bey'e tekrar teşekkür ederiz.

Hesna GÖKER

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Nasıl bir turla karşılaşacağımı bilmeden geldim. Karadeniz'in nasıl bir yer olduğunu sadece basın ve televizyondan gördüğüm kadarı ile biliyordum. Fakat havaalanından itibaren çok güzel bir hizmetle karşılandık. Bu güler yüzlü, saygılı davranış ve hizmet tur boyunca devam etti. Yurt içinde yaptığım en güzel tur olduğuna inanıyorum. Şahsım adına rehberimiz Taner Bey'e ve kaptanımız Hakan Bey'e teşekkür ederim. Ayrıca böyle bir tur organizasyonunu çok başarılı kılan Zenofon Tur'a teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. Ayrıca eş ve dostlarıma tavsiyelerimi mutlaka ileteceğimi bilmenizi isterim.

Afife Suna SOYDAN

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Doğu Karadeniz'e ilk defa geliyorum. Çok güzel bir bölge, güler yüzlü insanlar, nefis tadllar. Çok iyi bir turla harika günler geçirdim. Zenofon Tours'a teşekkürler ediyorum. Bütün yolculuğumuz boyunca bizlere izahatlar veren, rehberlik eden, sorularımıza güler yüz ve tahamülle cevap veren, rahatımızı sağlayan Taner Bey'e, gayet güzel araba kullanan bagajlarımızla gayretle uğraşan Hakan Bey'e şukran ve minnetlerimi sunuyorum.

Dostlarıma, arkadaşlarıma turunuzdan övküyle söz edeveğim. Zenofon Tours'a başarılar diler teşekkürlerimi sunarım.

Zihniyar AYAS

"Butik" Doğu Karadeniz Turu

Katıldığımız her turdan daha samimi ve daha çok rahat ettim. Hizmetleriniz için çok teşekkür ederim.Herkese tavsiye edebilirim. İnşallah tekrar karşılaşırız. Çünkü tabiata ve geçirdiğimiz güzel tatile doyamadım.
Seher& Erol  
TUNCAY  

Butik Karadeniz” turuna katıldık. Daha bu sabah geldim ve hemen duygularımı paylaşmak istedim. Arkadaşlar, böyle bir tur düşünen varsa hiiççç düşünmeye gerek yok hemen ara kaydını yaptır, bir tur ancak bu kadar kusursuz olur. Rehberimiz yürüyen kütüphane Ali Ayvazoğlu ve kaptan pilotumuz Hakan basta olmak üzere tura katılan Bahreyn den İsmail abimize esi Hatice ablamıza, Chicago’dan Özlem’e Ankara’dan Emine ablamıza, Diyarbakır’dan çiçeği burnunda çiftimiz Canan ve İbrahim’e çok ama çok teşekkür ediyorum. Saygılar sevgiler.


Sebahat & Erdal  
EROĞLU  
8-12 Temmuz 2009 tarihleri arasında Zenofon Tur ile yaptığımız Butik Doğu Karadeniz yayla seyahatimizde sağladığınız profesyonellik, sakinlik, kolaylık ve akıcılık bütün seyahatimiz ve konaklamalarımız süresince devam etti. Karadeniz'e 2.gelişimiz oldu. Görmeyenlere şiddetle tavsiye ederim. Öğretmen değiliz ama tur'umuzun karnesi aşağıdadır:
Karadeniz..................................10
Rehberlik (Ali Ayvazoğlu).............10
Kaptanlık (Hakan Bey)............. ...10 *****
Oteller........................................ 9
Yemekler....................................10
Tur arkadaşlarımız.......................10 Büyükadalı Aynur Hanım Süperdiniz! Eyüp Bey ve ailesi rehberliğe soyundu ama yine çok iyilerdi…J Balayı çiftimiz Banu ve Fatih kardeşlerimiz çok uyumluydu. Ercan Bey,  ailesi, kızları Norveç’ten katılmışlar. Ne mutlu ki çok güzel 5 gün geçirdik. Nedir ki 5 gün dediğin…  Uçtu gitti kuşlar misali…  geldi çattı ayrılık vakti…  Güler yüzlü, cana yakın, samimi Karadenizli hoşgörülü kardeşlerimiz rehber Alı Bey ve kaptanımız Hakan'ı tanıdığıma çok memnun olduk. Satış operasyon Burcu Hanıma da sevgilerimizi yolluyoruz; sağ olasın Zenofon görüşmek dileklerimizle ve saygılarımızla

Sultan Banu SARI 
Fatih SARI 
Balayımızıi Zenofon'la D.Kradeniz'de geçirdik. 8-12 Temmuz 2009 tarihleri bizim için çok özeldi. Güzelligini ise Zenofon ve tur arkadaşlarımıza borçluyuz. Rehberimiz Ali Bey,kaptanımız Hakan Bey bizleri çok güzel ağırladılar. Mutluluğumuz ve rahatımız için ellerinden geleni yaptılar.Yaşadığımız tatil bir masal gibiydi, ayrilmak çok zor oldu. Zenofon'a tur arkadaslarımıza çok içten tesekkürlerimizi sunuyoruz. Karadeniz'in güzelliğini sizlerle paylaşmak bir ayrıcalıktı.
Albina & Hans 
KUSTER 
We came home yesterday, after having 4 nice days in Istanbul. We had a wonderful time with your tour and wish you good success in your business for the future. Isvicre'den cok selamlar. Albina ve Hans (17-21 Haziran 2009 Butik Doğu Karadeniz Turu)

Nurcan AVCI 
Butik Doğu Karadeniz turuna katıldım. Unutamayacağım tatillerden biri idi. Yaylalarda, derelerde, ormanlarda ruhum dinlendi adeta. Oksijen zehirlenmesi oldu valla:)) eve dönünce iki gün erkenden uyudum. Yanlız orda geçirdiğim küçük bir kaza nedeniyle raftinge katılamadığıma üzüldüm:((( ama katılanları izlemek bile çok eğlenceliydi. Bu tura katılacaklara önerim, rafting yapmadan dönmeyin. Ordaki güzllikleri görmekten kendinizi mahrum etmeyin, ilk fırsatta katılın tura. Ama ZENOFON TOURS ile. Başta yadımları için Taner Bey'e, Güzel anlatımları için rehberimiz Ömer Faruk Öğretmen e, şöförümüz Hakan Demirbulat'a ve birlikte seyehat ettiğim ve onları tanımakdan son derece mutlu olduğum Yıldız ve Taştan ailelerine, çok teşekkür ederim. Zenofon Tours'a da güzel organizasyonu için büyük alkışşşşşşşşş

Banu ARIN
Arkadaşımla birlikte Klasik Karadeniz Turuna katıldık. Kesinlikle Karadeniz'e gidip o muhteşem güzellikleri görmenizi ve bu geziyi mutlaka Zenofon Tur'un aracılığıyla yapmanızı tavsiye ediyorum. Zenofon'u internetten bulduk, detaylı bilgimiz yoktu, tereddütlerimiz oldu, ama gezimizin ilk anindan itibaren içtenliklerini ve güleryüzlerini bizden esirgemeyen rehberimiz Taner Bey ve şöförümüz Hakan Bey''in sayesinde endişelerimizin boşuna olduğunu gördük. Dolu dolu geçen 4 gün için Zenofon Ailesine yürekten teşekkür ediyorum. Bu geziden sonra emin olun ruhunuz Karadeniz'de kalacak...
Tekrar yeni bir gezide ayni ekiple bulusmak dilegiyle sevgiler....


Burcu BİLGİNER

Klasik Karadeniz Turuna katildim. Karadeniz''i görmek istiyorsanız Zenofon Turu tercih etmenizi öneririm.Öncelikle rehberimiz Taner Bey''e, söförümüz Hakan Bey''e ve Zenofon çalısanlarına çok tesekkür ederim. Gerek gezip gördügümüz yerlerin tanıtımı, gerekse konakladığımız yerler tam anlamı ile harikaydı. Hayatımda geçirdigim en güzel tatillerden biriydi.
Burcu Bilginer (16-19 Mayıs 2009 gezisi)

   
Eren & Bozkurt CENDEY

6 ağustos tarihinde çıktığımız Doğu Karadeniz turumuzu tamamladık ve dün akşam döndük.

Öncelikle tura kayıt olduğumuz ilk günden itibaren turun bitimine kadar yardımcı olan ve gezimizin çok iyi geçmesini sağlayan Zenofon Tur çalışanlarına teşekkür ediyor ve sevgilerimizi gönderiyoruz.
Misafirperverliğin gerçek anlamını ve çok güzel bir örneğini gösterdiniz. Sağolun.

Doğu Karadeniz turuna katılmayı planladığımız zaman araştırmalarımızda en etkili mecralardan biri internet oldu.
Gördük ki bizim istediğimiz şekliyle doğu Karadeniz’i karış karış gezdiren, diğer turlardaki gibi sadece bir yerde konaklatıp her gün dağ tepe yürütmeyen, bölgenin birbirinden farklı özellik ve güzelliklerini sunabilen tur programı sizin web sitenizde vardı.

Her ne kadar firmayı çok iyi tanımıyorsak da web sitesinde verdiğiniz bilgiler ve turun detayları arzu ettiğimiz şekilde açıklayıcıydı.
Dolayısı ile Zenofon Tur’a katılma kararı verdik ve tura çıktık.
Turu tamamladıktan sonra da gördük ki sitenizde yazılan her şey eksiksiz olarak uygulandı. Hatta çoğu yerde fazlası ile karşılaştık.
Vermiş olduğumuz karardan ve Zenofon Tur ile doğu Karadeniz’e gitmekten çok mutlu olduk.

Kısaca söylemek gerekirse,  katıldığımız butik Doğu Karadeniz turu çok güzel bir turdu. Turun özellikle kalabalık bir tur olmamasına gösterdiğiniz önem, tur süresinde eşlik eden araç ve şoför, bilgili ve ilgili rehber, konaklama yerlerinin konforlu ve temiz olması, lezzetli restoranlar ve gezilen görülen yerlerin güzelliği ile tereddütsüz olarak tavsiye edebileceğimiz bir tur yaptık.

Emeği geçen herkese teşekkür eder ve sevgilerimizi iletmenizi rica ederim.

Size de ayrıca her türlü yardımınız ve böyle bir turu hazırladığınız için teşekkürler.

Sevgi ve saygılarımızla,

Eren ve Bozkurt Cendey

   
Hüseyin TAŞOVA
"erbaa"

Değerli Zenofon Ailesi,

23-27 Temmuz 2008 de düzenlenen Doğu Karadeniz turuna balayı çifti olarak katıldık,gitmeden önce terettütlerim vardı, balayı çifti için ideal bir proğram mı diye düşündüm, eşime daha sakin bir tur seçelim dedim, yorucu olabilir dedim ancak; hayır mutlaka gidelim, pişman olmayacaksın dedi.Teşşekkür ediyorum eşime. İyi ki gitmişiz, ömrüm en güzel günleriydi, çok harikaydı herşey,tüm zenofon ailesine, başta rehberimiz Ali Ayvazoğlu ve şöfürömüz Hasan Beye çok teşekkür ediyorum. Bizle çok yakından ilgilendikleri için. Rehberimiz ALİ Beyin, ben bir sanat tarihçi olarak tüm tarihi bilgilieri harikaydı. Bana ben sanat tarihi mezunuyum derse inanırdım. O kadar güzel anlattıki herşeyi.TEŞEKKÜR EDİYORUM..GÖÇMEDEN ŞU FANİ DÜNYADAN MUTLAKA AMA MUTLAKA GİDİN,PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ.HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER ZENEOFON AİLESİ..SİZİ TANIDIĞIM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

   
Münire ŞOLTOĞLU

Uzun süredir yapmak istediğim Karadeniz turunu nihayet hayata geçirme zamanım gelmişti.. En önemli soru benim için şimdi nasıl bir organisyonla bu tura katılacağımdı.. Daha önce Karedenizi turla dolaşan bir arkadaşımın bir Karadeniz turunda dikkat edilmesi gereken konaklamalar, gezilen yerler, ulaşım, turdaki kişi sayısı gibi önerilerini dikkate alarak en uygun turu seçmek için araştırmaya başladım  ve Zenofon Tours'a ulaştım. Her ne kadar bilmesemde aslen Trabzonlu olduğum için azçok karadeniz hakkında biraz bilgi sahibi olduğum için web sayfasını dolaştıktan sonra “tamam aradığım tur budur” dedim ve akabinde Zenofon merkezdeki Burcu Hanımın la ilk konuşmamda yakaladığım sıcak diyologdan sonra kararımı verdim.

Uçaktan iner inmez beni karşılayan tur rehberimiz Ali Bey ile şöförümüz Hasan Beyin,  diğer katılımcı arkadaşları da bulundukları noktalardan tek tek almasıyla Karadeniz maceram başlamış oldu. Ali Bey in bilgisi ve bunu aktarmadaki başarısı, insana güven veren duruşu, Hasan Bey in azami dikkatli ve özenli şöförlüğü, her ikisinin de katılımcılara yönelik tek tek ilgili davranışları ve hepsinden önemlisi insan yanlarının çok güçlü oluşu tura tek başıma katılan ben için çok büyük bir lüks tü.. Gördüğümüz yerlerin muhteşemliğinin kaldığımız yerlerin kalitesiyle birleşmesiyle, turun kişi sayısının az omasının getirdiği samimi dostlukların da buna eklenmesiyle gezimiz muhteşem bir şekilde gerçekleşti..

Hayatımdaki güzel kesitlerden biri olarak anımsayacağım bu hoş gezi için Zenofon organizasyonu bünyesindeki herkese çok teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle

Münire Şoltoğlu (16-23 Temmuz 2008 gezisi)

   
Yelda ERİMTAN
23 - 27 temmuz tarihlerinde düzenlediginiz tura arkadasimla beraber katildim.Arkadasimi ben yönlendigim için içimde bi acaba wardi.Memnun kalir miyiz? Gerçekten beklentilerimizin çok üzerinde bir turdu. Rehberimiz Ali bey ve söför Hasan bey bizleri çok iyi karsiladilar.. Dolu dolu bir 5 gün için çok tesekkürler....
   
Hatice & Adnan ALİM
9-13 Temmuz tarihleri arasındaki doğu karadeniz turunuza ailem ile birlikte katıldık. Çok çok memnunuz. Hele rehberimiz Ali ile şöförümüz Hasan' ın güler yüzlülükleri, turdaki kişilere olan saygıları bizce çok önemli, kısacası arkadaşlarınız dört dörtlük hatasız insanlar.

Şahsınızı kutlar, sizleri ve elemanlarınızı tebrik ederim.
   
Deniz ÇEVİK

Öncelikle hayatimda geçirdigim en güzel bir haftaydi bunu söylemek isterim. Ve de böyle bir turu düşünenleri hiç beklemeden bu tura katilmaya davet ediyorum. Ama önemli bir not katilirken böyle bir tura Zenofon gibi kaliteli vede vip bir turu seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü biz ve de arkadaslarimiz o kadar memnun kaldikki gördügümüz yerler kadar tur organizyanonu da harikaydi. Ve de gerek araçlari gerek otelleri üst düzeydeydi. Bence her kesin bu güzellikleri görmesi gerekir görmezseniz çok sey kaçırırsınız.

(22-26 Ağustos 2007 VIP Doğu Karadeniz Turu)

   

Beyhan-Adem
BAYRAKTAR

Frans - Margriet
VANDENDEREN

Merhabalar,

Bu yaz Hollandalı arkadaşlarımızla 13 Ağustos 2007'de Karadeniz turunuza katıldık Rehberimiz Faruk Beydi. Daha önceleri Akdeniz Ege yurdun çeşitli yerlerini gezdik. Bu kadar güzel kaliteli bir organizasyonla karsılaşmadık Rehberimiz ve şoförümüz programlarınız konaklama yerlerimiz gezi planımız ile doyumsuz harika bir gezi yaşadık Sizlere bu organizasyon harika rehberimiz Faruk Bey ve şoförümüz Yusuf Bey için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu teşekkür kendi ailem Adem Bayraktar ve Hollandalı aile Frans ve Margriet Vandenderen adınadır. Hollanda'da Türk ve Hollandalı gruplara bizzat önereceğim umarım bu güzel beldelerimizi turizme daha geniş açacak bir kapı olacaksınız.

Tüm çalışanlarınıza teşekkür eder çalışmalarınızın devamını dileriz. Bundan sonraki tatil planlarımızı yine sizinle yapacağız.

Saygılarımızla,

Beyhan Adem Bayraktar.

   

Türkan- Mustafa VATANSEVER

Aysel-Orhan
BAKKAL

1-5 Ağustos 2007 tarihlerinde düzenlediğiniz tura Bursadan eşimle birlikte katıldım, ayrıca mesai arkadaşım Orhan Bakkal ve eşi ile de aynı turda birlikteydik.

Gerçekten herşeyi ile dopdolu ve inanılmaz güzel bir tur yapmamızda emeği geçen başta tur rehberimiz Sn. Ömer Faruk Öğretmen; Sürücü arkadaşlarımız Hasan Bey ve Cemil Bey ile Canan İmamoğlu arkadaşlarımıza çok teşekkürler ediyoruz. Bizler için çok zevkli ve gerçekten VİP tabir edeceğimiz bir tur oldu. Hiç bir olumsuzluk yaşamadan ülkemizin bu güzel coğrafyasını ve güzel insanlarını tanıma fırsatı bulduk.
Her şey için tekrar teşekkürlerimizi sunarken tur programınıza farklılık ve renk katabilmesi amacıyle ayrıca bir önerimiz de olacak. Trabzon kısmında bir ya da birkaç saatlik bir motor gezintisi bu tura dahil edilebilir ise güzel Trabzonumuzu denizden de gelen misafirlerinize tanıtma imkanı olacaktır.

Bu da bizim nacizane bir önerimiz.

En içten Selam ve Sevgilerimizle

   
Beyhan Ertem
NAKKAŞ

Esim ile Dogu Karadeniz turunuza katildik ve çok memnun kaldik vermis oldugunuz ulasim konaklama gezi ve özellikle rehberlik hizmet ve ilginize çok tesekkür ederiz Saygilarimizla

   
Türsab Turkish Airlines Telefon
Facebook Twitter g+ YouTube
tanerguide