Keyifli Tatiller Bizimle Başlar!

Zenofon Tours kapsamlı faaliyet alanı, deneyimli kadrosu, teknik altyapısı ve kurumsal kimliği ile Bölgenin lider tur operatörü ve seyahat acentasıdır. 2006 yılından beri şirket merkezimiz olan Trabzon’da hizmet vermekteyiz.

Günübirlik Doğu Karadeniz Turları

Hem ekonomik hem de keyifli günübirlik turlarımız ile Doğu Karadeniz’i köşe buçak gezebilirsiniz. Turlarımıza bireysel katılabilir yada Grubunuz için özel teklif isteyebilirsiniz.

Butik Karadeniz Turları

Butik Doğu Karadeniz turlarımızda Karadeniz’in kültürünü, doğasını ve tarihi değerlerini en iyi şekilde harmanlıyor, konforlu konaklama ve ulaşım imkanı, deneyimli rehberler eşliğinde benzersiz bir tatil keyfi sunuyoruz.

Kültür Turları

Trabzon başlangıçlı Ülkemizin her köşesine kültür turları düzenlemekteyiz. Gap Turu, Kapadokya Turu, Ege & Akdeniz ve Pamukkale Turu, Batı Karadeniz Turu, Çanakkale & İstanbul Turları başlıca organize ettiğimiz kültür turları arasında yer almaktadır. Kültür turları ilan ettiğimiz tarihlerde ve özel gruplar için ise istenen tarihlerde düzenlenmektedir.

Okul Gezileri

Büyük özenle hazırladığımız okul gezilerimiz Milli Eğitim Bakanlığının okullara tavsiye ettiği şekilde öğrencilere Çanakkale Zaferi ve Millî Mücadele Destanının evrelerini kuru bir anlatım yerine coğrafi mekânları göstererek Millî Mücadelenin hangi tarihi şartlar altında, ne büyük zorluklarla gerçekleştiğini gösterip ve hissettirerek anlatmaktadır.  Milli eğitim Standarda uygun konaklama tesisleri ve ulaşım araçları ile düzenlediğimiz okul gezilerimiz eğitiminin vazgeçilmez bir parçası halindedir.

Yurt Dışı Turları

Gürcistan, Suriye ve İran gibi komşu ülkelere kendi organizasyonumuzla belirli tarihlerde,  gruplar için istenen tarihlerde turlar düzenlemekteyiz.  Ayrıca satış bayisi olduğumuz birçok tur operatörünün tüm dünyayı kapsayan yurt dışı turları ile geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

Otel Rezervasyonu

İş seyahatleriniz için uygun fiyat ve taksit imkânı,  online rezervasyon kolaylığı ile 150 ülkede 4000 şehir,  dünyada 40.000 ülkemizde 2000’in üzerinde otel seçeneği ile zengin konaklama seçenekleri sunmaktayız.

Toplantı & Seminer Organizasyonu

Katılımcı sayınız ne olursa olsun tüm toplantı & seminer ve kongre organizasyonlarınız için hizmetinizdeyiz. Otel rezervasyonu, toplantı salonu ve  görsellerin hazırlanması, transferler, sosyal program, davetiye, web sitesi, logo ve poster hazırlıkları gibi birçok hizmetimizle ile organizasyon talepleriniz için profesyonel çözüm üretmekteyiz.

Travel Market -tatil marketi-

Acentemiz birçok tur operatörü ve otel zincirinin satış bayisidir.  Bu yapısı ile bölgenin ilk ve tek Travel Marketidir. Birçok tur operatörünün sunduğu zengin seçenek ve ödeme kolaylıklarına acentemizden ulaşabilir, deneyimli satış temsilcilerimizin rehberliğinde hayalinizdeki tatili kolaylıkla seçebilirsiniz..

Transfer Hizmeti

Her tür transfer ihtiyacınıza profesyonel çözüm üretiyoruz. İster tek ister grup ihtiyac duyduğunuz an yeni model araçlarımızla transfer ekibimiz hizmetinizdedir.

Uçak Bileti

THY, Pegasus, Onurair, Sunexpress, Atlasglobal havayolları dahil iç ve dış hat tüm havayolu biletlerinin satış acentesiyiz.

Zenofon ne anlama gelmektedir?

M.Ö. 401 yılında Pers prensi Kyros, ağabeyi kral Artakserkses’e karşı paralı askerlerden oluşan bir orduyla Lidya’nın Sardes kentinden yola çıkar. Fırat üzerinde Kunaksa’da yapılan savaşta Kyros ve generalleri öldürülünce ordu savaşı bırakır ve kendilerini eve götürecek komutanlarını seçmek için toplanır. Her bölgenin askerleri kendi temsilcisini, temsilcilerin oluşturduğu parlamento ise savaş muhabiri (tarihçi) olarak orduya katılan Zenofon’u  baş komutan seçer. Zenofon orduyu Kuzeye doğru yola çıkartır. Van, Erzurum, Bayburt üzeri Trabzon’a varır. Geçtiği illerde yerel mihmandarları da kullanan Zenofon paralı askerleri sağ salim memleketlerine ulaştırır ve  bu seyahatini Anabasis adlı bir kitapta toplar. Anabasis Anadolu’nun doğusu hakkında bilgi veren en eski kaynak kitaptır.

Acentamız ismini seyyah, tarihçi ve filozof olarak bilenen Zenofon ‘dan (Xenophon) almıştır. Çünkü Zenofon denince akla Anadolu’nun doğusu ve Trabzon gelir. Zenofon iyi bir lider ve yol bulucudur! Onu seçenlerinin güvenlerini boşa çıkartmayan kişidir. Özellikle Karadeniz ve Anadolu’nun doğusunda hizmet veren acentemiz bölgenin en eski seyyahının adını taşımaktan gurur duyar.

Müşteri Yorumları

Turlarımıza katılan misafirlerimizin yorumları…

Dilek Karacığan

En son ne zaman anne-babanızla bir seyahate gittiniz? Nerede yatacağınızı, nerede yiyeceğinizi, nereleri göreceğinizi bilmeden, ama onların sizin için en iyisini düşüneceğinden emin olmanın huzuru ile gezdiniz?

Eskilerden kalma bir bayram çocuğu hissini hatırladık biz ZENOFON Tur ile Doğu Karadeniz gezisinde. Küçük bir grup ile uzun sıralarda işkence çekmeksizin, otel lobilerinde anahtar sırası beklemeksizin harika bir tur yaptık.

Doğu Karadeniz Butik Tur’a, sevgili rehberimiz Taner Bey’e, dünya güzeli Şennur (Aynur) hanıma, gülümsemesini bir an bile yüzünden eksik etmeyen, gittikçe ağırlaşan bavullarımızı her molada sabırla yükleyip indiren minibüs kaptanımız Kurtuluş Bey’e sonsuz teşekkürler. Sizler en az Karadeniz’in buğulu tepeleri kadar muhteşemsiniz. Gönlünüz yaylaların bin bir yeşili kadar zengin. Bilin ki Ayder’in öğleden sonra yağmurları gibi damlalar bıraktınız gözlerimizde ayrılırken.

ZENOFON Doğu Karadeniz Butik Tur’a ve turumuza ayrı bir güzellik katan ve unutulmaz kılan sevgili Tur arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

Seda Manayn

Tur’a katılmadan önce tüm yorumları okumuştum ve bu yorumlara göre Zenofon’u tercih etmiştim. Beni yanıltmadıkları için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu maili Karadeniz’e gitmek isteyenlere bir fikir verebilmesi amacıyla yazıyorum. Firmanın merkezinin ve rehberlerin Karadeniz’den olması konuya ve bölgeye hâkimiyet için fark yarattığını düşünüyorum. Şimdiye kadar rezervasyon’dan tur’un bitimine kadar karşılaştığım en profesyonel turdu. Tur programında yazılı tüm detaylar harfiyen hatta fazlasıyla gerçekleştirildi. Karadeniz’e gitmek isteyenlerin mutlaka bu tarz butik bir tur tercih etmelerini tavsiye ederim. Çünkü coğrafi şartlar nedeniyle otobüs ‘ün gidemediği birçok yeri görme imkanını bulabiliyorsunuz. Çok kalabalık olmadığı için de diğer insanlara bağlı olarak zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Bahsetmeden geçemeyeceğim iki değerli kişiye de (Ali bey ve Hakan bey) bize bu güzel turu yaşattıkları/eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum. Tur rehberimiz Ali Bey’in bilgisi ve konuya hâkimiyeti yalnız bizim turumuzda olanları değil farklı tura katılıp onu dinleme şansı elde edenlerin bile dikkatini çekti. Keşke biz de bu turla gelseydik diyenler olduğunu söyleyebilirim. Tur boyunca bizimle olan Hakan Bey ise efendiliği ve nezaketi ile Karadeniz’in “Hırçın” dalgalarını bize unutturdu. Aklımda kalan bir ezgiyle herkesi, Dünya’nın bu en güzel köşelerinden biri olan Karadeniz’i görmeye davet ediyorum. Sen çıkmazsan yaylaya, Dağlar çiçek açar mı? Dağların çiçek açması dileğiyle, Seda Manay

Serkan & Pınar Aslantaş

Yıllardır yapmayı düşündüğümüz Karadeniz turunu, unutulmaz anılarla gerçekleştirmemizi sağlayan Zenofon Tur’a çok teşekkür ederiz. Karadeniz’in el değmemiş doğal hayatı, yaylaların tertemiz havası, hiç durmayacakmış gibi akan dereleri ve yemyeşil dağları ile rüya gibi bir 6 gün geçirdik. Dar bir patikadan ormanın içine doğru yaptığımız 2 saatlik doğa yürüyüşü müthiş bir deneyimdi. Hele ki yolun sonundaki Göksu Şelalesi görülmeye değer bir hazine. Tur sırasında konakladığımız oteller, yemekler ve hizmet anlayışı mükemmeldi. Rehberimiz Ali Bey ve kaptanımız Hakan Bey ise ayrı bir teşekkürü hak ediyorlar. Tur, onların ilgi ve samimiyetleri sayesinde çok daha keyifli geçti. Tüm acaba? ları unutup bir an önce sizin de bu deneyimi yasamanızı tavsiye ederiz.

Deniz Gün

Daha havaalanına ilk indiğimizde bizi güler yüzüyle karşılayan rehberimiz Taner beyi ve sakin ama usta kaptanımız Kurtuluş beyi gördüğümüzde çok güzel günlerin bizleri beklediğini anladık. 6 gün boyunca gezilebilecek en güzel yerleri gezip, yenebilecek en güzel yemekleri yedik, Karadeniz’in en güzel otellerinde kaldık, hiç bir yerde en ufak bir problem yasamadık. Taner Bey gittiğimiz her yer hakkında bizi sıkmadan sohbet eder gibi pek çok bilgi aktardı. Diğer tur grupları apar topar koşarcasına gezerken, Taner bey sakin sakin ve her gidilen yerin sonunda şurada bir çay içer rahatlarız seklinde yaklaşımıyla gerçek anlamda gezmenin tadını yasamamızı sağladı.
Bir sürü para bayılıp sabahtan aksama kadar kumsalda yatıp aksamında yemek sırasına girilen deniz tatiline en azından 1 kez ara verip bu tura katılınmasını herkese tavsiye ederim.

Tura birlikte katıldığımız ve ayrılırken boğazımıza bişeyler düğümlenmesine, gözlerimizin nemlenmesine neden olan tur arkadaşlarımıza, ve Taner beyin eşi ve çocuklarına çok teşekkür ederiz. Umarım bu tur daha uzun yıllar devam eder ve sevdiklerimiz de bu güzelliklerden faydalanabilir. Not: Hamsiköy’de sütlaç yemek için diğer turlar gibi yol üzerindeki piyasa yerler yerine daracık yollardan geçip sisler içindeki köyün tarihi sütlaç salonuna ulaşmak ve inanılmaz güzel sütlacı tatmak paha biçilmezdi:)

Oktay Çankaya

Bir tur ancak bu kadar güzel organize edilebilir. Koşturmaca yok! Telaş yok! Rehberimiz Özge, şirin, sevimli mi sevimli. Şoförümüz Hakan saygılı, samimi mi samimi, Zenofon çalışanları dost canlısı, cana yakın. Herkes el birliği ile tura katılanları mutlu etmeye adamış sanki kendini. Her yerde özel olduğunuzu hissettiriyorlar. Karadeniz’in görülmesi gereken başlıca yerlerini görüyorsunuz bu gezide. Ama bana bu yetmez ben yaylalarda görmeliyim, geceyi geçirmeliyim diyorsanız (ki biz öyle düşünüyoruz) butik turuda deneyin. Zenofon ekibine başarılarının devamını diliyorum, sevgiyle kalın…

Naciya Karadağ

Uçaktan iner inmez sizi Zenofon Tour tabelası yazan iki kişi güler yüzle karşılıyor. İlk günkü kendilerine olan güvenlerini, güler yüzlülüklerini, saygılarını, mütevaziliklerini bölgeyi çok iyi bilmenin verdiği tur sonuna kadar sürdürmeleri dikkatimizi çekiyor.

Butik Doğu Karadeniz Turu’nu sonunda gerçekleştirebilmenin mutluluğu içerisinde tabiatın verdiği huzur, dinlenmişlik duygusu ile ve tabii ki bu duyguları bizlere yaşatan tur rehberimiz Ali Ayvazoğlu’na ve tur kaptanımız Hakan Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu bölgemizi tanımamıza aracılık eden ve bu hizmeti her şekli iler gereği gibi yerine getiren Zenofon Tours’a teşekkürler.

Ali Bey oldukça kültürlü, diksiyonu düzgün, eğitimli, müşteri odaklı, insanlara memnuniyet duygusunu en üst seviyeye taşımaya çalışan bir rehberimiz ve bunu başarıyor. Hakan kaptanımız, yolları iyi bilen, araca hakimiyeti oldukça iyi olan, bizlere her zaman yardımcı, dost insan canlısı biri. Onun sayesinde çok fotoğraf çektik, çok oyunlar (horonlar) oynadık. Bizlere eşlik etmesinden, sahip çıkmasından biz Karadeniz’de bir dost kazandık ve buna şirketiniz vesile oldu. Ekipteki arkadaşlıktan oldukça memnun kaldım. Ben kendi adıma çok mutlu oldum. Sizleri arkadaşlarımıza ve dostlarımıza tanıtmaktan onur duyarım. Başka turlarda Zenofon ailesi ile tekrar görüşmek üzere…

Keyifli Karadeniz Tatili

Günübirlik / Butik turlarımız ve ideal konaklama tesislerimiz ile tatilinizi hem avantaja hem de gerçek keyfe dönüştürün!

  • 1Günübirlik / Butik Karadeniz Turları
  • 2Zengin Konaklamam Tesisleri
  • 3Konforlu Ulaşım Araçları

Start now