Kütahya Çizelgesi İletişim
       
Tatil Güneşi
BATUM TURU için mail listemize kayıt olun kampanya, indirim ve gelişmelerden anında haberdar olun.
E-Mail:
Ad ve Soyadınız:
Cep Telefonu:
Şehir
 
 
Ayşe Sucu (Yorum)
 
  icon Sumela Manastırı
  icon  Ayder Kaplıcası
  icon Uzungöl
  icon Ayasofya Müzesi
  icon Batum
 
Butik Doğu Karadeniz - Batum Turu
 
Klasik Doğu Karadeniz Turu
 
Zenofon Tours Channel On Youtube
Facebook
Online Uçak Bileti
Günübirlik BATUM TURU
Uzun kumsalları, muhteşem doğası ve mimarisi ile Batum mutlaka görülmesi gereken bir dünya kenti.
Sabah erken saatte Trabzon'dan hareket eden turumuz gece Trabzon'da bitmektedir.
Tur Ücreti 80 TL
ULAŞIM + REHBERLİK
+ ÖĞLE YEMEĞİ
 • Batum Botanik Bahçesi,
 • Işıklı Su Gösterileri
 • Gönye (Apsaros) Kalesi
 • Etnografya ve Sanat Müzesi,
 • Orta Camii
 • Türk Mahallesi
 • Rus Kilisesi
 • Piazza Meydanı
 • Avrupa Meydanı
 • Tiyatro Meydanı
 • Batum Bulvarı
 • Ali ve Nino Heykeli
 • Alışveriş İmkanı
  Ücrete Dahil Değil: Müze ve Ören yeri girişleri, Yurt Dışı   Çıkış   Harcı.
Bookmark and Share
Twitter /zenofontours /zenofontours Yorum Albüm
YouTUBE Facebook sİZİN yORUMLARINIZ Fotoğraf Albümü
 TUR PROGRAMI  

Daha Fazla Zaman ve Daha Fazla Gezi İçin Dizayn Ettiğimiz Günübirlik Batum Turumuzun Detaylarını Mutlaka İnceleyin!


Sabah 07,30'da Zenofon Tours önünden hareket ediyor, 2,5 saatlik yolculuk ve gerekli bir molanın ardından Sarp Sınır Kapısına varıyoruz. Geçişimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile 30 dakika / 1 saat süren gümrük işlemleri sonrası Batum'a varıyoruz.

İlk ziyaretimizi Romalılar döneminden kalan Asparos (Gonio) Kalesi'ne yapıyoruz. Kale ve içerisinde bulunan arkeoloji müzesi ziyaretleri sonrası Batum şehir merkezine hareket ediyor, nadide heykel ve resimlerin sergilendiği Sanat ve Etnografya Müzesini ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimizi Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı otel Intourist Palace Hotelde veya Batum Botanik Bahçesi yolu üzerinde bulunan ve Gürcü mutfağının en leziz yemeklerini tadabileceğiniz Megrul-Lazuri Restaurant'ta alıyoruz.

Yemek sonrası 112 hektar alana kurulu eski Sovyetler birliğinin en büyük bahçesi olan Batum Botanik Bahçesine hareket ediyoruz. 1880 yılında kurulank bahçede 2000'i ağaç ve çalı, 1200'ü ise gül çeşidi olmak üzere içerisinde 5000'den fazla bitki çeşidi bulunmaktadır. Botanik bahçesi gezisi sonrası turumuza Batum şehir turu ile devam ediyoruz.

Orta Camii, Türk Mahallesi, Rus Kilisesi, Piazza Meydanı, Katedral, Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ve Işıklı Su Gösterisi ile Batum turumuzu tamamlıyoruz.

Alışveriş için gerekli zamanın ayrılmasının ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. 30'ile 1 saat sürecek gümrük işlemlerinin ardından Trabzon'a hareket ediyoruz. Turumuz tahmini 00.30'da Zenofon Tours'un önünde sona erecektir.

ÖNEMLİ
Türkiye ile Gürcistan arasında imzalan protokol kapsamında iki ülke vatandaşları birbirleri ülkelerine kimlikle giriş yapabilmektedir. Nüfus cüzdanı dışındaki (eyliyet ve benzeri) kimlikler, yırtık, TC nosuz, okunaksız ve resimleri deforme olmuş kimlikler gümrük geçişlerinde kabul edilmemektedir. 18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber seyahat edebilir. Anne ve babanın birinin olmaması halinde diğerinden noter tasdikli muvafakatname almaları gerekmektedir.
 
Batum Turu
 

Gitmemek için bahaneniz kalmadı!

Türkiye ile Gürcistan arasındaki vize kolaylığı anlaşmasına ek olarak imzalan protokol kapsamında iki ülke vatandaşları birbirlerinin ülkelerine kimlikle giriş yapabilecektir. Uygulama, 10 Aralık 2011 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. İki ülke vatandaşlarının kimlik kartlarıyla seyahatleri, yalnızca Türkiye ile Gürcistan arasında mümkün olacak ve üçüncü ülkelere seyahatler için geçerli ulusal pasaportlar kullanılacatır

Günümüzde Gürcistan'ın geçmişte ise Çarlık Rusyası'nın önemli tatil merkezlerinden olan Batum Çoruh Deltasının oluşturduğu geniş bir alanda kurulmuştur. Geniş caddeleri, görkemli tarihi binaları, dünyaca ünlü Botanik bahçesi ile Batum herkesin görmesi gereken tarihi bir kenttir.

Batum 1564 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Fetedildi. 314 senelik Osmanlı idaresi ardından Ayastefonos ve Berlin Antlaşmaları ile Ruslara devredildi. Birinci Dünya Savaşı ile Rusların çekilmesinin ardından Bölge tekrar Osmanlı sancak merkezi oldu. Mondros Müterakesi uyarınca Batum önce İngilizlere, sonra Gürcülere bırakıldı.

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum, Transkafkasya Demiryolu’nun ve Bakü petrol boru hattının son bulduğu önemli liman ve ticaret merkezidir. Türkiye sınırına 20 kilometre uzaklıktadır ve subtropikal iklimin olduğu bölgede bol meyve ve çay yetişir. Şehir ayrıca bir turizm merkezidir.150 bin olan şehir nufusu yaz aylarında Tiflis, Erivan, Azarbeycan, İran, Türkiye ve Rusya'dan gelen turistlerle şehir nufusu 400 bine kadar çıkmaktadır. Petrol rafinerisi ve gemi yapımcılığıyla da tanınmıştır. Türkiye’yi karayoluyla Gürcistan ile Azerbaycan’a ve Orta Asya cumhuriyetlerine bağlayan Sarp Sınır Kapısı Batum’a açılır.

Şehrin görülmeye değer yerleri arasında Batum Botanik Bahçesi,Osmanlı döneminden kalma, Orta Camii İsa'nın 12 havarisinden Aziz Matthias’ın anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma Apsaros Kalesi, 20. yüzyılda yapılmasına karşın Gürcü Mimari karakterini yansıtan Eski Postane Binası, Etnografya ve Sanat Müzesi, Rus Kilisesi, Piazza, Avrupa ve Tiyatro Meydanları, Batum Bulvarı, Ali ve Nino Heykelleri, Işıklı Su Gösterileri ve Batum Devlet Parkı- sayılabilir.

   REZERVASYON FORMU
  *
  *
  *
 
 

Leave this empty:

*
 
 
  Kişi İsimleri
 
 
close

Rezervasyon talebiniz gönderdikten en geç 24 saat sonra sizinle irtibata geçilecektir.

 

Rezervasyon yukarıda bulunan talep formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Formu doldurup "gönder" butonuna tıkladıktan en geç 24 saat içerisinde sizinle irtibata geçilecektir. Eğer bu süre zarfı içerisinde sizinle irtibata geçilmedi ise lütfe durumu 0462 326 20 26 nolu telefonumuzu arayarak bildiriniz.

Ayrıca dilerseniz rezervasyon işleminizi telefonla da yaptırabilirsiniz. Acentamızdaki görevli arkadaşlar her konuda size yardımcı olmaktan memnunluk duyacaklardır.

  Turumuza İstanbul'dan katılmak isteyen misafirlerimiz Back-Up Travel vasıtası ile de kayıtlarını yaptırabilir.
  BACK-UP TRAVEL
  Büyükdere Caddesi, Noramin İş Merkezi No: 55
Kat: B3 34398 Maslak, İstanbul
Tel: 0 212 331 03 39 | Faks: 0 212 285 49 84

Aşağıdaki linki tıklayarak tur programını, sözleşme şartlarını ve kredi kartı ödemesi için mail-order formunu içeren World veya PDF dosyamızı bilgisayarınızda görüntüleyebilir, bilgisayarınıza kaydetebilir veya yazıcınızdan çıktısını alabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme için mail order formunu doldurduktan sonra üzerinde yazılı olan faksımıza göndermelisiniz.. Peşin ödeme için banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

  Mail Order Ödeme ve Tur Kayıt Formu  
Mail Order
mailorder
 
 

 

 


REZERVASYON VE İPTAL ŞARTLARI

 1. Rezervasyonun kesinleşmesi için ödeme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Turdan 4 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz iade yapılır.
 2. Tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son 48 saat içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 3. Turdan 4 gün öncesine kadar ödemenizden herhangi bir kesinti yapılmaksızın kaydınızı bir sonraki haftaya kaydırabilirsiniz. Son 4 gün içerisinde yapılan rezervasyon değişikliği halinde ise %30 no show bedeli talep edilir.
 4. Turun yeterli sayıya ulaşamayıp acenta tarafından iptali halinde tura rezervasyon yaptıran kişilerin yaptığı nakit ödemelerin iadesi en geç iptalin yapıldığı günü takip eden ilk işgününde yapılır.
 5. Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.
 6. Rehberimiz gerekli görmesi halinde program üzerinde değişiklik yapabilirler.
 7. Zenofon Tours bütün turları esnasında fotoğraf yada film çekme ve bunları tanıtım ve ticari amaçlı kullanma hakkına sahiptir.
 8. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda TÜRSAB Kütahya Çizelgesi ve ilgili yasa hükümleri uygulanır. Bu sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıklar için TÜRSAB Tahkim Kurulu ve Trabzon Mahkemeleri yetkilidir.
 9. Yukarıdaki şartlar Günübirlik Batum Turu İçin geçerlidir.
 
Türsab Turkish Airlines Telefon
Facebook Twitter g+ YouTube
tanerguide